Lenovo ThinkPad Universal USB-C Dock - 40AY0090UK
0/5 (0 reviews)
KSh 33,840 KSh 36,000
Save KSh 2,160
Order in 02:30:25 to get next day delivery
Quantity
Availability: Available
Condition: Brand New
Brand: Lenovo
DISCOUNT
-6%
You save KSh 2,160
DELIVERY TIME
2-4 Days
Estimated arrival
16 May 2026 - 18 May 2026
PACKAGE
Free
Express Shipping
Audio
3.5mm combo audio jack
Brand
Lenovo
Color
Black
Model
ThinkPad Universal USB-C Dock 40AY0090UK
Ethernet
Gigabit Ethernet port (RJ-45)
USB Ports
4 x USB 3.1 Gen 1 (Type-A), 1 x USB-C for peripherals
Dimensions
Approx. 220 mm x 90 mm x 40 mm
Connectivity
USB-C
Product Type
USB-C Docking Station
Compatibility
Compatible with Lenovo ThinkPad laptops and other USB-C enabled devices
Video Outputs
2 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 2.0
Power Delivery
Up to 65W power delivery via USB-C